Albánie je země s bohatou historií a nádhernou přírodou, a pokud plánujete cestovat do této země, můžete se těšit na řadu zajímavých zážitků. Zde je několik zajímavostí, které by vás mohly zaujmout:

  1. Krásné pláže: Albánie má stovky kilometrů pobřeží na Jaderském moři a Jónském moři. Pláže zde jsou často stále relativně nedotčené a nabízejí čistý písek a azurové moře. Některé z nejznámějších pláží patří Dhërmi, Ksamil a Velipoja.
  2. Butrintská archeologická lokalita: Butrint je UNESCO chráněná archeologická lokalita, která má bohatou historii, zahrnující stopy řeckých, římských, byzantských a benátských civilizací. Můžete zde vidět ruiny antického divadla, chrámů a lázní.
  3. Kolem 2700 slaných jezer: Albánie má velké množství slaných jezer, která jsou oblíbená destinace pro pozorování ptáků a ochranu přírody. Lze zde spatřit mnoho druhů ptáků, včetně různých druhů volavek, rybáků a kormoránů.
  4. Tradiční albánská kuchyně: Albánská kuchyně je chutná a rozmanitá. Můžete ochutnat tradiční jídla jako bakllavu (sladký dezert), tave kosi (pečený jehněčí) a pite (listové těsto plněné masem a sýrem).
  5. Historické město Gjirokastër: Gjirokastër je krásné město, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Je známé pro své kamenné domy s bílými střechami a svou krásnou atmosférou. Můžete navštívit Gjirokastërský hrad a Muzeum islámské kultury.
  6. Velká kravínová farma: Albánie je známá pro své kravíny a stáda ovcí. Mnoho venkovských oblastí vám umožní vidět pastýře s jejich stády a ochutnat čerstvé místní sýry.
  7. Festivaly a trhy: Albánie má mnoho tradičních festivalů, na nichž můžete zažít místní kulturu a hudbu. Jedním z největších je Dita e Verës (Letní slunovrat), který oslavuje příchod jara.
  8. Hory a turistika: Albánské hory, jako je Prokletije, jsou ideální destinací pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit. Můžete se vydat na treky, provozovat horskou cyklistiku a užívat si úchvatné výhledy.

Sjednat si pojištění se slevou 50% můžete také online během chvilky: – Cestovko s 50% slevou