Cestovní pojištění pro cestu do Austrálie je důležité pro ochranu před neočekávanými událostmi a nepříjemnostmi během vaší dovolené. Zde je seznam toho, co byste měli mít s sebou ve svém cestovním pojištění pro Austrálii. Sjednat si pojištění se slevou 50% můžete také online během chvilky: – Cestovko s 50% slevou

 1. Zdravotní pojištění: Toto je nejdůležitější část cestovního pojištění. Zahrnuje náklady na lékařskou péči, hospitalizaci a léky v případě nemoci nebo úrazu během vaší cesty. Ujistěte se, že máte dostatečné pokrytí, včetně repatriace (návrat do domovské země) v případě vážného zranění nebo nemoci.
 2. Storno pojištění: Tato část vám pomůže pokrýt náklady, pokud budete muset zrušit nebo přerušit svou cestu z důvodu neočekávaných událostí, jako je vážná nemoc, úmrtí v rodině nebo nepředvídané mimořádné události.
 3. Pojištění zavazadel: Toto pokrytí vám pomůže v případě, že se vaše zavazadla ztratí, poškodí nebo budou odcizena během cesty. Mějte na paměti, že pokrytí na zavazadla může mít limity, a proto je důležité zkontrolovat, jaké jsou podmínky.
 4. Pojištění odpovědnosti: Toto pojištění vás ochrání v případě, že byste způsobili škodu na majetku nebo zranili někoho jiného během vaší cesty. Může také pokrýt právní náklady spojené s tímto druhem situace.
 5. Asistenční služby: Některá cestovní pojištění zahrnují asistenční služby, které vám mohou pomoci s řešením různých situací, jako je hledání lékařské pomoci, řešení ztracených dokladů nebo pomáhají v případě nouze.
 6. Pokrytí záchranných nákladů: Toto pokrytí může být užitečné v případě, že budete potřebovat záchrannou službu, například helikoptéru, v horských oblastech nebo odlehlých místech.
 7. Pojištění proti úmrtí nebo trvalému postižení: Tato volitelná část pojištění může nabídnout náhradu v případě úmrtí nebo trvalého postižení v důsledku nehody během vaší cesty.
 8. Pojištění proti nákladům na nečekané události: To může zahrnovat náklady spojené s nepředvídanými událostmi, jako je canyoning, potápění nebo jiné dobrodružné aktivity.
 9. Pojištění v případě stávky nebo přerušení cesty: Tato volitelná položka může pokrýt náklady spojené s přerušením vaší cesty v důsledku stávky, zrušení letu nebo jiných mimořádných událostí.
 10. Důležité kontakty a doklady: Mějte vždy sebou kopie svého cestovního pojištění, kontakt na asistenční linku a důležité doklady, jako je pas a platební karty.

Austrálie je obrovský kontinent s bohatou přírodou, unikátní faunou a flórou, zajímavou historií a moderními městy. Zde je několik zajímavostí a míst, která byste mohli jako turista v Austrálii navštívit:

 1. Great Barrier Reef:
  • Great Barrier Reef je největší korálový útes na světě a jedno z nejlepších míst pro potápění. Můžete zkoumat nádherný podmořský svět plný živých barev a neuvěřitelných mořských živočichů.
 2. Sydney Opera House:
  • Ikona moderní architektury, Sydney Opera House, ležící na pobřeží Sydney Harbour, je jedním z nejznámějších divadelních komplexů na světě.
 3. Ayers Rock (Uluru):
  • Monumentální červený monolit Ayers Rock, známý též jako Uluru, je posvátné místo pro domorodé obyvatele Austrálie. Pozorujte, jak mění barvu během západu slunce.
 4. The Twelve Apostles:
  • Na pobřeží jižní Austrálie můžete obdivovat The Twelve Apostles, impozantní skalní útvary vyčnívající z moře. Jejich počet sice klesá kvůli erozi, ale i přesto jsou úchvatné.
 5. Great Ocean Road:
  • Pro cestovatele nabízí Great Ocean Road jedinečnou kombinaci nádherných výhledů na oceán, přírodních útvarů a pláží. Je to skvělá cesta k The Twelve Apostles.
 6. Melbourne:
  • Město Melbourne je známé pro svou kulturu kávy, umění a architekturu. Procházejte se po uličkách plných uměleckých grafik a vychutnávejte kulinářské speciality v bohémských čtvrtích.
 7. Kangaroo Island:
  • Kangaroo Island je domovem mnoha australských druhů zvířat, včetně klokana, koal a mořských lachtanů. Je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí vychutnat divokou australskou přírodu.
 8. Gold Coast:
  • Pro milovníky pláží a zábavy je Gold Coast ideálním místem. Máte zde možnost surfovat na známých plážích, navštívit zábavní parky a užívat si pulsující noční život.
 9. Blue Mountains:
  • Blue Mountains jsou obklopeny lesy, vodopády a kaňony, což nabízí pohodlný únik z městského prostředí Sydney. K vidění je zde i Třesky stojan, což je impozantní útvar vytvořený erozí.
 10. Canberra – Hlavní město Austrálie:
  • Canberra je politickým srdcem Austrálie s mnoha muzei a galeriemi. Návštěva australského parlamentu a Národní galerie je pro kulturovědomé turisty zajímavým zážitkem.