Belgie je zemí s bohatou historií, kulturním dědictvím a vynikajícím jídlem. Pokud plánujete cestovat do Belgie, zde je několik zajímavostí, které by vás mohly zaujmout:

  1. Brusel: Belgijská metropole je domovem Evropské unie a nabízí mnoho historických památek, jako je Atomium, a mnoho uměleckých galerií a muzeí, včetně slavného Musee Magritte. Navštivte také Grand-Place, které je zapsáno na seznamu UNESCO.
  2. Bruggy: Toto malebné město je známé pro své zachovalé středověké uličky, kanály a historické budovy. Je to také místo, kde si můžete vychutnat belgickou čokoládu a pivo.
  3. Ghent: Ghent je dalším krásným belgickým městem s malebnými řekami, historickými kostely a zámkem Gravensteen. Můžete se procházet po historickém centru nebo projet na řece Leie.
  4. Antverpy: Tato moderní metropole je známá svým přístavem, módní scénou a katedrálou Notre-Dame. Můžete také navštívit Diamantové muzeum, protože Antverpy jsou hlavním centrem diamantového obchodu.
  5. Belgické pivo: Belgické pivo je proslulé po celém světě díky své rozmanitosti a vysoké kvalitě. Můžete ochutnat různé druhy piva, včetně trapistického piva, lambiku a krieku.
  6. Belgická čokoláda: Belgická čokoláda je jedna z nejlepších na světě. Můžete navštívit čokoládovny a ochutnat tradiční belgické pralinky a další lahůdky.
  7. Diamantové město: Antverpy jsou známé jako „Diamantové město“ a jsou centrem světového diamantového obchodu. Můžete navštívit Diamantový distrikt a dozvědět se více o těžbě a obchodu s diamanty.
  8. Historické město Waterloo: Město Waterloo je známé pro bitvu u Waterloo, kde Napoleon Bonaparte utrpěl porážku. Můžete navštívit muzeum a památník této historické události.
  9. Hrady a zámky: Belgie má mnoho nádherných hradů a zámků, včetně Hradu La Roche, Hradu Bouillon a Královského zámku v Laekenu.

Sjednat si pojištění se slevou 50% můžete také online během chvilky: – Cestovko s 50% slevou