Brazílie je obrovská země s rozmanitou krajinou, kulturou a mnoha zajímavými místy k návštěvě. Pokud plánujete cestovat do Brazílie, zde je několik zajímavostí, které by vás mohly zaujmout:

  1. Přírodní krásy: Brazílie je domovem některých z nejúchvatnějších přírodních scenérií na světě, včetně Amazonského pralesa, Iguazu Falls (největší vodopády na světě), Pantanalu (největší bažinatá oblast na světě) a písečného pohoří Lencois Maranhenses.
  2. Rio de Janeiro: Toto ikonické město je známé pro svůj karneval, pláže (Copacabana a Ipanema), a symbolickou sochu Krista Spasitele (Cristo Redentor) na hoře Corcovado.
  3. Amazonie: Brazílie má největší část Amazonie, což je domovem bohaté biodiverzity a původních kmenů. Můžete podniknout výpravy do pralesa, prozkoumat deštný prales na řece Amazonce a pozorovat místní zvířata.
  4. Kolem 4 000 pláží: Brazílie nabízí mnoho krásných pláží na více než 7 000 km pobřeží. Můžete se vydat na surfování na pláži Itacaré, užívat si klid na pláži Fernando de Noronha nebo prozkoumat odlehlé pláže v oblasti Jericoacoara.
  5. Kulturní pestrost: Brazílie má bohatou kulturu s kořeny v portugalském, africkém a indiánském dědictví. Můžete se seznámit s tradicemi a uměním capoeira, sambu a forró, a také ochutnat místní kulinářské speciality, jako je feijoada a acarajé.
  6. Jižní Pantanal: Pantanal v jižní Brazílii je jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování ptáků a divokých zvířat. Můžete zde spatřit jaguáry, kajmany a různé druhy ptáků.
  7. Kultura futbolu: Brazílie je zemí spojenou s fotbalem. Navštivte fotbalová hřiště Maracanã v Riu de Janeiru nebo stadiony v São Paulu a Belo Horizonte a zažijte vzrušení z fotbalových zápasů.
  8. Historická Olinda: Toto město na severovýchodním pobřeží je zapsáno na seznamu UNESCO a je známé pro své zachovalé koloniální budovy a karnevalovou atmosféru.

Sjednat si pojištění se slevou 50% můžete také online během chvilky: – Cestovko s 50% slevou