Bulharsko je zemí s bohatou historií, malebnou přírodou a zajímavými městy. Pokud plánujete cestovat do Bulharska, zde je několik zajímavostí, které by vás mohly zaujmout:

  1. Sofia: Hlavní město Bulharska je domovem mnoha historických památek a kulturních institucí. Můžete navštívit Alexander Nevsky katedrálu, Národní archeologické muzeum a procházet se po centru města.
  2. Pobřeží Černého moře: Bulharské pobřeží Černého moře nabízí krásné pláže a populární letoviska, jako jsou Slunečné pobřeží, Zlaté písky a Nesebar. Můžete si užít sluneční koupání a vodní sporty.
  3. Rila klášter: Tento klášter z 10. století je zapsán na seznamu UNESCO a je považován za jedno z nejvýznamnějších náboženských míst v Bulharsku. Můžete zde obdivovat nádhernou architekturu a umělecké poklady.
  4. Plovdiv: Druhé největší město v Bulharsku, Plovdiv, má krásné staré město s historickými domy, římským amfiteátrem a uměleckými galeriemi. Je to také jedno z nejstarších kontinuálně osídlených míst v Evropě.
  5. Rhodopské hory: Tyto hory nabízí příležitosti k turistice, horské cyklistice a zimním sportům. Můžete objevovat malebné horské vesnice a nádhernou přírodu.
  6. Rozovo údolí růží: Bulharsko je známé jako „země růží“ a produkuje mnoho růžového oleje. V Rozovém údolí můžete navštívit růžové plantáže a dozvědět se více o výrobě růžového oleje.
  7. Veliko Tarnovo: Toto historické město bylo bývalým hlavním městem Bulharské říše. Můžete navštívit pevnost Tsarevets, která je umístěna na kopci a nabízí krásný výhled na město.
  8. Místní kuchyně: Bulharská kuchyně je plná chutí a tradičních jídel, jako je banicka (listové těsto plněné sýrem), kavarma (drůbež s kým a zeleninou) a shopska salát (rajčatový salát s okurkami a sirem).

Sjednat si pojištění se slevou 50% můžete také online během chvilky: – Cestovko s 50% slevou