Dominikánská republika je známá svými krásnými plážemi, tropickou přírodou a bohatou kulturou. Pokud plánujete cestovat do této karibské destinace, zde je několik zajímavostí, které by vás mohly zaujmout:

  1. Pláže: Dominikánská republika je domovem některých z nejkrásnějších pláží na světě. Pláže Punta Cana, Bavaro a Playa Dorada jsou oblíbenými destinacemi pro milovníky slunce a moře.
  2. Punta Cana: Toto oblíbené letovisko nabízí širokou škálu luxusních hotelů, golfových hřišť a aktivit jako šnorchlování, potápění a rybaření.
  3. Koloniální Santo Domingo: Staré město Santo Domingo, zapsané na seznamu UNESCO, je domovem mnoha historických památek a budov z období španělské kolonizace. Můžete navštívit Alcázar de Colón a Catedral Primada de América.
  4. Národní parky: Dominikánská republika má mnoho národních parků a přírodních rezervací, včetně Los Haitises National Park a Parque Nacional Jaragua, které nabízejí bohatou biodiverzitu a nádhernou krajinu.
  5. Pico Duarte: Tento vrchol v Dominikánských horách je nejvyšším bodem Karibiku. Můžete podniknout trek na vrchol a užívat si úchvatné výhledy na okolní krajinu.
  6. Horké prameny a lázně: V některých částech země můžete relaxovat v termálních lázních a horkých pramenech, jako je lázeňské město La Vega.
  7. Merengue a bachata: Dominikánská republika je domovem tradičních tanců, jako je merengue a bachata. Můžete se zúčastnit tanečních představení nebo se naučit tyto tance od místních obyvatel.
  8. Kuchyně: Můžete ochutnat místní speciality, jako je mofongo (směs plátek zeleného banánu, slaniny a česneku), asopao (řízná polévka) a místní mořské plody.
  9. Vodní sporty: Dominikánská republika nabízí mnoho možností pro vodní sporty, včetně šnorchlování, potápění, windsurfingu a kajakování.
  10. Festivaly: Můžete se zúčastnit různých tradičních festivalů a událostí, jako je Carnaval de la Vega, kde můžete vidět barevné průvody a tradiční masky.

Sjednat si pojištění se slevou 50% můžete také online během chvilky: – Cestovko s 50% slevou