Cestovní pojištění pro cestu do Finska je důležité pro ochranu před neočekávanými událostmi a nepříjemnostmi během vaší dovolené. Zde je seznam toho, co byste měli mít s sebou ve svém cestovním pojištění pro Finsko. Sjednat si pojištění se slevou 50% můžete také online během chvilky: – Cestovko s 50% slevou

Finsko je země s krásnou přírodou, fascinující kulturou a mnoha zajímavými místy k návštěvě. Zde je seznam několika míst a aktivit, které by vás mohly zajímat při cestě do Finska:

Helsinky: Finská hlavní město nabízí kombinaci moderní architektury a tradičního skandinávského designu. Navštivte Katedrálu v Helsinkách, Suomenlinna (námořní pevnost na ostrově), a nezapomeňte projít si elegantní náměstí Senátu.

Laponsko: Oblast Laponska na severu Finska je známá svou arktickou přírodou, polárním světlem a samozřejmě Vánoci. Rovník Santa Claus v Rovaniemi je oblíbeným místem, stejně jako polární kruh a možnost sledování polárních září.

Jezero Saimaa: Saimaa je největší jezero ve Finsku a je obklopeno malebnými lesy. Můžete se vydat na plavbu na lodi nebo si užít klidné chvíle na břehu jezera.

Národní park Nuuksio: Nachází se blízko Helsinek a nabízí krásné lesy, jezera a možnosti procházek a pěší turistiky.

Archipelág Turku: Turku je město s krásným historickým centrem, ale také je známé pro svůj rozsáhlý arhipelág. Plavba mezi ostrovy a navštěvování malých rybářských vesnic je velmi populární.

Kuusamo a Ruka: Pro milovníky outdoorových aktivit je tato oblast na severovýchodě Finska skvělým místem. Lyžování, turistika a sledování zvěře jsou zde populární aktivity.

Město Tampere: Třetí největší město ve Finsku, Tampere, nabízí zajímavou industriální historii. Můžete navštívit tamní muzea, jako je Městské muzeum Tampere a Muzeum průmyslu Vapriikki.

Karelští lesy: Tato oblast na východě Finska nabízí krásné lesy a jezera. Je to skvělé místo pro turistiku a sledování volně žijící zvěře.

Památník Sibeliovi: Nachází se poblíž Helsinek v Ainolehto, tato moderní socha je věnována finskému skladateli Jeanu Sibeliovi.

Hlavní ostrov Åland: Tato autonomní oblast je skvělým místem pro relaxaci u moře, kde můžete vychutnat klidnou atmosféru, plachtění a cyklistiku.

Ve Finsku existuje několik zajímavých a jedinečných prvků, které odlišují tuto zemi od ostatních. Zde je několik unikátních aspektů finské kultury a životního stylu:

Sauna kultura: Sauna má v Finsku zvláštní význam a hluboké kořeny. Finská sauna je více než jen místo k relaxaci; je to součást každodenního života a společenského setkávání. V Finsku existuje více saun než lidí, a proto patří k nezapomenutelnému zážitku návštěvníka.

Polární světlo: V Laponsku, které se nachází na severu Finska, můžete zažít magické polární světlo během zimních měsíců. Tento přírodní div je jedinečným zážitkem a můžete ho sledovat v různých částech Laponska.

Vänern – největší skandinávské jezero: I když se tato jezera nachází převážně ve Švédsku, část z něj zasahuje i do Finska. Jezero Vänern je největší jezero ve Skandinávii a nabízí nádherné vodní scenérie.

Jezero Saimaa a lachtan Saimaa: Toto jezero je domovem endemické populace lachtanů Saimaa. Jsou to jediní sladkovodní lachtani na světě, a jejich ochrana se stala důležitým ekologickým tématem ve Finsku.

Finský jazyk: Finský jazyk patří do skupiny finsko-ugorských jazyků a je unikátní v tom, že není příbuzný se žádným ze skandinávských jazyků. Pro návštěvníky může být jeho složitost a zvuková struktura fascinující.

Ostrý stříhání travních ploch: Ve Finsku je tradicí precizní a ostré stříhání trávníků. Některé zahradníky dokonce vytvářejí složité vzory na svých zahradách, což je jedinečný kulturní rys.

Juhannus (St. John’s Day): Finský Juhannus je oslava letního slunovratu, která se koná kolem 24. června. Lidé tráví tento čas na chatách u jezer, užívají si sauny a slaví letní slunovrat.

Ice Swimming (Plavání v ledové vodě): V zimních měsících je populární chodit plavat do ledové vody, což je extrémní forma saunování. Tato aktivita má dlouhou tradici a mnozí Finové se věnují ledovému plavání i v extrémně nízkých teplotách.