Cestovní pojištění pro cestu do Řecka je důležité pro ochranu před neočekávanými událostmi a nepříjemnostmi během vaší dovolené. Zde je seznam toho, co byste měli mít s sebou ve svém cestovním pojištění pro Řecko. Sjednat si pojištění se slevou 50% můžete také online během chvilky: – Cestovko s 50% slevou

 1. Zdravotní pojištění: Toto je nejdůležitější část cestovního pojištění. Zahrnuje náklady na lékařskou péči, hospitalizaci a léky v případě nemoci nebo úrazu během vaší cesty. Ujistěte se, že máte dostatečné pokrytí, včetně repatriace (návrat do domovské země) v případě vážného zranění nebo nemoci.
 2. Storno pojištění: Tato část vám pomůže pokrýt náklady, pokud budete muset zrušit nebo přerušit svou cestu z důvodu neočekávaných událostí, jako je vážná nemoc, úmrtí v rodině nebo nepředvídané mimořádné události.
 3. Pojištění zavazadel: Toto pokrytí vám pomůže v případě, že se vaše zavazadla ztratí, poškodí nebo budou odcizena během cesty. Mějte na paměti, že pokrytí na zavazadla může mít limity, a proto je důležité zkontrolovat, jaké jsou podmínky.
 4. Pojištění odpovědnosti: Toto pojištění vás ochrání v případě, že byste způsobili škodu na majetku nebo zranili někoho jiného během vaší cesty. Může také pokrýt právní náklady spojené s tímto druhem situace.
 5. Asistenční služby: Některá cestovní pojištění zahrnují asistenční služby, které vám mohou pomoci s řešením různých situací, jako je hledání lékařské pomoci, řešení ztracených dokladů nebo pomáhají v případě nouze.
 6. Pokrytí záchranných nákladů: Toto pokrytí může být užitečné v případě, že budete potřebovat záchrannou službu, například helikoptéru, v horských oblastech nebo odlehlých místech.
 7. Pojištění proti úmrtí nebo trvalému postižení: Tato volitelná část pojištění může nabídnout náhradu v případě úmrtí nebo trvalého postižení v důsledku nehody během vaší cesty.
 8. Pojištění proti nákladům na nečekané události: To může zahrnovat náklady spojené s nepředvídanými událostmi, jako je canyoning, potápění nebo jiné dobrodružné aktivity.
 9. Pojištění v případě stávky nebo přerušení cesty: Tato volitelná položka může pokrýt náklady spojené s přerušením vaší cesty v důsledku stávky, zrušení letu nebo jiných mimořádných událostí.
 10. Důležité kontakty a doklady: Mějte vždy sebou kopie svého cestovního pojištění, kontakt na asistenční linku a důležité doklady, jako je pas a platební karty.

Řecko, země s bohatou historií a nádhernými krajinami, nabízí turistům mnoho zajímavých míst k návštěvě. Zde je několik tipů na to, co můžete v Řecku jako turista navštívit:

 1. Athény:
  • Hlavní město Řecka je plné historických památek, včetně Akropole s Parthenonem, Národního archeologického muzea a starého trhu Plaka.
 2. Santorini:
  • Tento krásný ostrov v Egejském moři je známý svými bílými domy s modrými střechami a úchvatnými výhledy na moře. Navštivte města Fira a Oia.
 3. Olympia:
  • Místo prvních olympijských her, Olympia, je archeologický komplex s ruinami starověkého stadionu, chrámů a památníků.
 4. Delfy:
  • Antické město Delfy bylo považováno za střed světa v antickém Řecku. Zde najdete chrám Apollóna a divadlo, které nabízí úžasný výhled.
 5. Rhodos:
  • Ostrov Rhodos je známý svými plážemi, starověkým městem Rhodos a středověkým palácem Velkého mistra.
 6. Meteora:
  • Kláštery Meteora, vybudované na vysokých skalách, jsou jedinečným zážitkem. Poskytují nejen duchovní, ale i vizuální potěšení.
 7. Korfu:
  • Korfu, jeden z Jónských ostrovů, je známý svou krásnou přírodou, plážemi a pevností.
 8. Kréta:
  • Největší řecký ostrov nabízí rozmanitou krajinu, včetně krásného města Chania, paláce Knossos a Samariánské soutěsky.
 9. Naxos:
  • Ostrov Naxos je známý svými historickými památkami, jako je chrám Apollóna a hrad Naxos, a také krásnými plážemi.
 10. Mykonos:
  • Mykonos je populární ostrov pro svou živou atmosféru, bílé domy a rušné pláže. Je také známý svými nočními kluby.

Unikátní zajímavostí o Řecku je tradice tzv. „Kleidonas“. Tato zvláštní obřadní praxe se odehrává v několika oblastech Řecka, zejména na ostrově Lesbos, a spojuje se s oslavami letního slunovratu.

Během Kleidonas obyvatelé vesnic shromažďují různé předměty, většinou staré nebo nepotřebné, a umisťují je na veřejných místech nebo na křižovatkách cest. Tato místa se pak nazývají „klevounia“. Obyvatelé poté na místě přinášejí své staré věci a vyměňují je za věci, které si sami vyberou.

Tato tradice má kořeny v pohanských rituálech a byla později integrována do letních slunovratových oslav. Místní věří, že tímto způsobem odvrací špatné energie a přinášejí štěstí a úrodu na své vesnice. Zvláštní je, že mnoho věcí, které jsou vyměněny, má symbolický význam a spojuje se s pověrami a představami o ochraně před zlými silami.

Kleidonas tedy nejen odráží historické a pohanské prvky řecké kultury, ale také ukazuje, jak staré tradice a pověry mohou přetrvávat v moderním světě, obohacovat místní komunitu a propojovat lidi s historií své země.