Cestovní pojištění pro cestu do Egypta je důležité pro ochranu před neočekávanými událostmi a nepříjemnostmi během vaší dovolené. Zde je seznam toho, co byste měli mít s sebou ve svém cestovním pojištění do Egypta. Sjednat si pojištění se slevou 50% můžete také online během chvilky: – Cestovko s 50% slevou

 1. Zdravotní pojištění: Toto je nejdůležitější část cestovního pojištění. Zahrnuje náklady na lékařskou péči, hospitalizaci a léky v případě nemoci nebo úrazu během vaší cesty. Ujistěte se, že máte dostatečné pokrytí, včetně repatriace (návrat do domovské země) v případě vážného zranění nebo nemoci.
 2. Storno pojištění: Tato část vám pomůže pokrýt náklady, pokud budete muset zrušit nebo přerušit svou cestu z důvodu neočekávaných událostí, jako je vážná nemoc, úmrtí v rodině nebo nepředvídané mimořádné události.
 3. Pojištění zavazadel: Toto pokrytí vám pomůže v případě, že se vaše zavazadla ztratí, poškodí nebo budou odcizena během cesty. Mějte na paměti, že pokrytí na zavazadla může mít limity, a proto je důležité zkontrolovat, jaké jsou podmínky.
 4. Pojištění odpovědnosti: Toto pojištění vás ochrání v případě, že byste způsobili škodu na majetku nebo zranili někoho jiného během vaší cesty. Může také pokrýt právní náklady spojené s tímto druhem situace.
 5. Asistenční služby: Některá cestovní pojištění zahrnují asistenční služby, které vám mohou pomoci s řešením různých situací, jako je hledání lékařské pomoci, řešení ztracených dokladů nebo pomáhají v případě nouze.
 6. Pokrytí záchranných nákladů: Toto pokrytí může být užitečné v případě, že budete potřebovat záchrannou službu, například helikoptéru, v horských oblastech nebo odlehlých místech.
 7. Pojištění proti úmrtí nebo trvalému postižení: Tato volitelná část pojištění může nabídnout náhradu v případě úmrtí nebo trvalého postižení v důsledku nehody během vaší cesty.
 8. Pojištění proti nákladům na nečekané události: To může zahrnovat náklady spojené s nepředvídanými událostmi, jako je canyoning, potápění nebo jiné dobrodružné aktivity.
 9. Pojištění v případě stávky nebo přerušení cesty: Tato volitelná položka může pokrýt náklady spojené s přerušením vaší cesty v důsledku stávky, zrušení letu nebo jiných mimořádných událostí.
 10. Důležité kontakty a doklady: Mějte vždy sebou kopie svého cestovního pojištění, kontakt na asistenční linku a důležité doklady, jako je pas a platební karty.

Egypt je země bohatá na historii, kulturu a archeologická naleziště. Má mnoho zajímavostí a památek, které lákají turisty z celého světa. Zde je několik míst, která byste jako turista mohli v Egyptě navštívit:

 1. Pyramidy v Gíze:
  • Pyramidy v Gíze, včetně Velké pyramidy Cheopse, jsou jedním z nejznámějších archeologických nalezišť na světě. Nedaleko stojí i Sluneční loďa Cheopse a Velký sfingx.
 2. Luxorský chrám:
  • Luxorský chrám je jedním z nejvýznamnějších chrámů v Egyptě. Nachází se na východním břehu řeky Nil a spojen je s chrámem v Karnaku.
 3. Chrámy v Karnaku:
  • Komplex Karnak zahrnuje několik velkých chrámů, sloupové síně a posvátné jezírko. Je to jedno z největších náboženských míst ve starověkém Egyptě.
 4. Údolí králů:
  • Údolí králů na západním břehu Nilu je pohřebiště mnoha faraonů včetně Tutanchamona. Návštěvníci zde mohou vidět královské hrobky a nádherné malby.
 5. Chrámy v Abu Simbel:
  • Chrám v Abu Simbel, postavený faraonem Ramessem II., je znám svými monumentálními sochami a sloupovým síněm. Chrám byl přemístěn, aby byl zachráněn před zaplavením při stavbě přehrady Asuánské.
 6. Siwánská oáza:
  • Siwánská oáza je jednou z nejodlehlejších oáz v Egyptě. Nabízí nádherné zelené oázy, termální prameny a tradiční siwánskou kulturu.
 7. Královská pyramida v Sakkáře:
  • Sakkára je domovem první egyptské pyramidy, Stupně pyramidy. Můžete zde vidět i mastabu, hrobku vysoce postaveného důstojníka Imhotepa.
 8. Káhira a Muzeum egyptského umění:
  • Káhira, hlavní město Egypta, je plné historických a kulturních památek, včetně Muzea egyptského umění s bohatou sbírkou staroegyptských artefaktů.
 9. Plavba po Nilu:
  • Plavba po Nilu je nezapomenutelným zážitkem, kde můžete sledovat přírodní scenérie, vesnice a archeologické lokality přímo z paluby lodi.
 10. Oáza Bahariya:
  • Oáza Bahariya je jednou z krásných oáz v poušti. Je obklopena palmovými háji, horkými prameny a nádhernými dunami.