Cestovní pojištění pro cestu do Holandska je důležité pro ochranu před neočekávanými událostmi a nepříjemnostmi během vaší dovolené. Zde je seznam toho, co byste měli mít s sebou ve svém cestovním pojištění pro Holandsko. Sjednat si pojištění se slevou 50% můžete také online během chvilky: – Cestovko s 50% slevou

Holandsko je země s bohatou historií, malebnou krajinou a unikátní kulturou. Každý zná tulipány, ale to není jediné co je v Holandsku to zajímavé. Zde jsou některé zajímavosti a místa, která by cestovatel mohl v této zemi navštívit:

Amsterdamské muzea: Amsterdam je domovem mnoha vynikajících muzeí. Rijksmuseum je známé pro své bohaté sbírky nizozemského umění, Anne Frankův dům přináší příběh dívky skrývající se před nacisty, a Van Goghovo muzeum je věnováno životu a dílu tohoto slavného malíře.

Keukenhof: Také známý jako „Zahrady Evropy“, Keukenhof je obrovský park plný květin, zejména tulipánů. Během jarní sezóny (březen až květen) je to nádherné místo pro milovníky květin a zahrad.

Zaanse Schans: Toto muzeum na čerstvém vzduchu se nachází poblíž Amsterodamu a nabízí autentický pohled na tradiční holandskou vesnici s větrnými mlýny, dřevěnými domy a řemeslnými dílnami.

Delft: Město známé svou modrou keramikou (Delftský porcelán). Navštivte Delftskou továrnu na keramiku a procházejte historickým centrem města.

Rotterdam: Moderní a inovativní město, Rotterdam je známé svými futuristickými stavbami, jako je Markthal (tržnice), Erasmusův most a Cube Houses. Město má také velký přístav.

Haag: Hlavní město Nizozemí a sídlo vlády, Haag je plné historických budov, včetně Binnenhofu (Parlamentní palác) a Královského paláce Noordeinde.

Giethoorn: Toto idylické městečko je známé jako „Benátky Severu“ kvůli svým kanálům a mostům. Giethoorn je skvělým místem pro klidné procházky, plavby po kanálech nebo vyjížďky na lodičkách.

Národní park Hoge Veluwe: Tento národní park nabízí rozmanitou přírodu, od lesů a dun až po umělecké expozice. Můžete si půjčit bílé kola k dispozici v parku a prozkoumat krásu okolí.

Utrecht: Toto historické město nabízí malebné kanály, katedrály a atmosféru. Dominantou města je pevnost Domtoren, která poskytuje nádherný výhled na město.

Zámkový květinový trh v Lisse: Tato tržnice je jedinečná a nabízí široký výběr květin a rostlin, včetně tulipánů, a je známá svými krásnými záhonky.

Jedním z unikátních a neobvyklých prvků v Holandsku je „Afsluitdijk“. Afsluitdijk je dlouhá hráz a silnice, která odděluje sladkou vodu IJsselmeer od slané vody Waddenmoře. Zde jsou některé zajímavosti spojené s tímto projektem:

Inženýrský zázrak: Afsluitdijk byl postaven v letech 1927 až 1932 a byl jedním z největších inženýrských projektů své doby. Jeho hlavním účelem bylo ochránit nížiny a města na vnitrozemské straně hráze před povodněmi a mořskými vlivy.

Zábrany proti mořským bouřím: Na straně moře jsou na Afsluitdijk umístěny obrovské, ikonické vlnolamy, které chrání pevninskou část země před silnými mořskými vlnami a bouřemi.

Plánování a inovace: Při výstavbě Afsluitdijk byly použity inovativní techniky a plánování. Při stavbě bylo využíváno především pracovní síly a koně, což bylo v souladu s dobou Velké hospodářské krize.

Afsluitdijk Wadden Center: Moderní návštěvnické centrum nazvané Afsluitdijk Wadden Center bylo otevřeno v roce 2018. Toto centrum nabízí interaktivní expozice o historii, výzvách a budoucnosti Afsluitdijk. Návštěvníci se zde dozvědí o úloze hráze ve změně krajiny a života na východní i západní straně hráze.

Deltawerken: I když Deltawerken samotné nejsou umístěny na Afsluitdijk, jedná se o další impozantní inženýrský projekt v Nizozemsku. Deltawerken jsou systém obranných staveb a mohou být také zajímavým místem návštěvy pro ty, kteří mají zájem o ochranu krajiny před vlivy moře.